Elewacje zewnętrzne

Elewacje zewnętrzne Kiedy dom już jest wybudowany przychodzi czas na uwieńczenie dzieła, czyli pomożenie elewacji zewnętrznej. Dobrze jednak aby wszystkie prace budowlane były zakończone, a budynek ocieplony wówczas mamy pewność, że nie uszkodzimy elewacji. W dobie techniki oraz rozwoju architektury mamy ogromne pole do manewru jeśli chodzi o zewnętrzną stronę domu, możemy tutaj wybierać pomiędzy tynkami, kamieniem, farbami a nawet panelami. Wybierając rozdaj elewacji musimy jednak mieć na względzie całość bryły i otoczenie działki, tak by wszystko ze sobą współgrało jeśli ktoś na przykład ma tradycyjny budynek oraz ogród nie powinien przełamywać ich nowoczesną elewacją, wszystko musi ze sobą dobrze współgrać i tworzyć określoną całość . Kolejnym krokiem wyboru elewacji jest sprawdzenie jej trwałości, obecne badania wskazują ze bardzo trwałym budulcem wykorzystywanym do dekoracji domu jest panel lub kamień, ich trwałość jest zaskakująca tym czasem farba może odprysnąć, zabrudzić się lub wykruszyć. Dobrze jest wybrać coś trwalszego co w razie uszkodzenia można zamienić aby nie narażać się na dodatkowe koszty. Musimy pamiętać, że elewacja wystawiona jest na działanie wielu szkodliwych czynników w tym wiatru i morzu. Elewacja powinna służyć nam przecież przez wiele lat.

Tapety w domu

Tapety w domu Projektując dom musimy mieć na względzie jego wystrój i powtarzalność elementów, dzięki temu mamy pewność, że wszystko stworzy jednolitą całość. Ściany można dekorować na wiele sposób używając farb akrylowych, strukturalnych, rozwiązania te posiadają jednak wiele wad, czyli farba odpryskuje i brudzi się szybko. Innym proponowanym rozwiązaniem jest tapeta, można ją kłaść w zasadzie na każdej powierzchni, czyli łazience, kuchni salonie. Obecna technologia pozwala na montaż tapety w każdym miejscu, ponieważ jest trwalsza i odporna na szereg negatywnych czynników, w tym na wilgoć. Tapety różnią się między sobą strukturą oraz materiałem z jakiego są wykonane, mogą być gładkie lub wytłaczane noszą wówczas miano tapet winylowych. Tapety to doskonały pomysł nie tylko sprawdzający się jako dekoracja ścienna, posiadają ogromny atut jakim jest zakrywanie krzywych powierzchni. Jeśli zastopujemy tapetę winylowa nie musimy martwić się o wgłębienia, czy uszczerbki w tynku, ponieważ wszystkie znakomicie zostaną ukryte, tapeta taka ma wytłaczaną formę dzięki czemu wspaniale spisuje się na nierównościach. Kolejna zaletą tapet jest możliwość ich mycia, w razie zabrudzenia można je delikatnie zmyć i dalej wyglądają fantastycznie.

Dom bez ścian wewnętrznych

Dom bez ścian wewnętrznych Ostatnio panuje ogromna moda na różnorodność, inwestorzy wręcz prześcigają się na pomysłowe mieszkanie. Dom daje dużo możliwości dlatego też powstają coraz bardziej innowacyjne projekty. Dużą ekstrawagancją są na pewno domy bez ścian wewnętrznych, zazwyczaj cała konstrukcja wykonana jest ze specjalnego szkła, czyli jest ono bardziej wytrzymałe i twarde niż to tradycyjne. Dom taki cechuje się prostotą i minimalizmem, innowacyjność domu widać przede wszystkim w jego wnętrzu, ponieważ nie posiada ścian wewnętrznych. Budynek przypomina raczej dużą bryłę z wydzielonymi fragmentami, co ciekawe ściany nie oddzielają pomieszczeń tylko same bele. Należy je tak ustawić aby było jasne gdzie jest cześć jadalniana, czy sypialniana. Projekt taki ma swoje zalety, czyli zyskujemy dużo wolnej przestrzeni, oraz doświetlonych pomieszczeń. Musimy jednak pamiętać o minusach, wadą jest brak intymności, ponieważ nie posiadamy zamykanych pomieszczeń, jest to uciążliwe przede wszystkim podczas przyjmowania gości w domu. ze względu na brak ścian domy budowane są jako parterowe. budowę takie mają swoich zwolenników, przeciwnicy jednak twierdzą, że dom taki jest mało funkcjonalny i wolą tradycyjne modele budownictwa. Każdy projekt ma wady i zalety wszystko uzależnione jest od pomysłu inwestora, oraz funkcji jaką dom ma spełniać.