Dom szklany

Dom szklany Bardzo ciekawym rozwiązaniem jeśli chodzi o projekty domów są budynki szklane. W domku takim nie tylko ściany zewnętrzne, ale też i wewnętrzne wykonane są na bazie specjalnego szkła. Materiał ten jest tak unowocześniony, że znakomicie osłania budynek i jest bardzo trwały. Dzięki zastosowaniu go w budownictwie uzyskujemy ogromne przestrzenie i bardzo doświetlone pomieszczenia. Naturalnie domy te są wyjątkowo drogie i na dzień dzisiejszym dostępne tylko dla ludzi zamożnych. Dom wykonany ze szkła na pewno jest czymś wyjątkowym, cechuje go minimalizm i prostota, czyli jak najbardziej nadąża za obecnymi trendami w architekturze. Budowla taka na pewno zachwyca, jednak ma też pewne mankamenty, czyli nie daje nam poczucia prywatności, dlatego też domy takie buduje się na dużej przestrzeni, dobrze ogrodzonej i z daleka od sąsiadów. Domy takie są bardzo przestrzenne i jasne jednak w ciągu dnia nadmiar słońca może również przeszkadzać, wówczas możemy ochronić się tylko przy pomocy rolet. Budynek szklany jest bardzo ciekawą bryłą, ponieważ w środku zazwyczaj jest mało ścian lub nawet ich brak, cała przestrzeń jest otwarta, Wydzielenie odpowiednich przestrzeni odbywa się na zasadzie ustawienia mebli, dzięki temu zyskujemy salon, kuchnię, czy jadalnie.

Tapety w domu

Tapety w domu Projektując dom musimy mieć na względzie jego wystrój i powtarzalność elementów, dzięki temu mamy pewność, że wszystko stworzy jednolitą całość. Ściany można dekorować na wiele sposób używając farb akrylowych, strukturalnych, rozwiązania te posiadają jednak wiele wad, czyli farba odpryskuje i brudzi się szybko. Innym proponowanym rozwiązaniem jest tapeta, można ją kłaść w zasadzie na każdej powierzchni, czyli łazience, kuchni salonie. Obecna technologia pozwala na montaż tapety w każdym miejscu, ponieważ jest trwalsza i odporna na szereg negatywnych czynników, w tym na wilgoć. Tapety różnią się między sobą strukturą oraz materiałem z jakiego są wykonane, mogą być gładkie lub wytłaczane noszą wówczas miano tapet winylowych. Tapety to doskonały pomysł nie tylko sprawdzający się jako dekoracja ścienna, posiadają ogromny atut jakim jest zakrywanie krzywych powierzchni. Jeśli zastopujemy tapetę winylowa nie musimy martwić się o wgłębienia, czy uszczerbki w tynku, ponieważ wszystkie znakomicie zostaną ukryte, tapeta taka ma wytłaczaną formę dzięki czemu wspaniale spisuje się na nierównościach. Kolejna zaletą tapet jest możliwość ich mycia, w razie zabrudzenia można je delikatnie zmyć i dalej wyglądają fantastycznie.

Dom w lesie

Dom w lesie Lokalizacja budynku jest bardzo ważnym aspektem, coraz więcej ludzi ucieka z miasta i wybiera bardziej spokojną okolicę. Wiele osób nawet na starość osiedla się na terenach mniej zamieszkałych, lokalizacja ta daje nam dużo możliwości, czyli zapewnia spokój, czyste powietrze i obcowanie z naturą. Wiele projektów to głównie domy leśne. Taki projekt rządzi się jednak swoimi prawami, czyli po pierwsze wykonany jest z drewna ponieważ ten materiał znakomicie wkomponowuje się w otoczenie. Budynek taki łącznie ze scenerią tworzy wręcz bajkową przestrzeń, ma jednak pewne wady, po pierwsze musimy spełnić sporo wytycznych zanim wybudujemy dom jest to podyktowane troską o dobro natury, dom musi być wykonany z materiałów nie planach i musi znajdować się w pewnej odległości od lasu aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Mieszkanie na terenie leśnym ma też inne negatywne strony, mianowicie w sezonie leśnym musimy liczyć się z wieloma owadami które bywają bardzo uciążliwe. Problem domu w lesie dotyczy również samego pozwolenia na budowę, ponieważ te są stosunkowo rzadko wydawane ze względu na położenie samego terenu. Zanim zdecydujemy się na lokalizacje blisko lasu musimy dokładnie przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Dom energooszczędny

Budowa domu pochłania wiele czasu i gotówki, koszty jednak można trochę pomniejszyć jeśli wszystko od początku dobrze zaplanujemy. Dobrze jest pomyśleć o samej bryle budynku, jeśli dom jest prostej budowy i ma dodatkowo dwuspadowy dach wówczas ubytków ciepłą jest mniej. Kolejnym ważnym aspektem jest dobre uszczelnieni okien. Okna powinny zapewniać minimalną cyrkulacje powietrza na zewnątrz ale nie powinny przy tym zabierać ciepła z domu. W budynku energooszczędnym ważnym elementem jest typ ogrzewania mamy tutaj do wyboru piece, ogrzewanie podłogowe, czy nadmuchowe, musimy jednak pamiętać aby wybrać jeden typ ogrzewania wtedy wyniesie nas ono mniej. Bardzo ważnym aspektem jest też właściwe dbanie o ciepło, czyli musimy wyrobić w sobie dobre nawyki, kiedy nie ma nas w domu powinniśmy przykręcać kaloryfery. Kolejną oszczędnością może być w naszym domu woda, na co dzień dużo jej używamy do mycia, zmywania. Zamiast dużych rachunków możemy skorzystać ze studni głębinowej lub nawet wody deszczowej. Woda z takiego źródła doskonale nadaje się do zmywania, czy podlewania kwiatów. Co ważne mamy ją za darmo i pod dostatkiem w naszym otoczeniu. Dom jest dużym wydatkiem ale jest kilka rozwiązań które mogą pomóc nam w utrzymaniu tej sporej inwestycji na długie lata.

Kredyt na dom

Kredyt na dom Dom jest dużym wyzwaniem, jeśli bardzo chcemy go mieć, a przekracza to nasze możliwości kredytowe wtedy możemy udać się do banku po kredyt. Pytanie tylko jaki wybrać, aby był dla nas jak najbardziej korzystny? bank naturalnie nie zawsze może udzielić nam pomocy, najpierw musi obliczyć naszą zdolność kredytową, czyli określić czy z uzyskanych zarobków jesteśmy w stanie spłacać udzieloną pożyczkę. Do wyliczeń tych bank dodaje koszty utrzymania domu, oraz wszystkie opłaty jakie mamy co miesiąc. Aktualnym kryterium dostania pożyczki jest posiadanie umowy o prace na minimum sześć miesięcy. Uzyskać kredyt jest bardzo ciężko, ponieważ banki podchodzą do tego z rezerwą i wolą być ostrożne. Aby wzmocnić swoją wiarygodność kredytową można pożyczkę brać na dwie lub więcej osób, jednak wszystkie one muszą mieć stały dochód. Każdy kredyt musi mieć dodatkowe ubezpieczenie, najczęściej jest to hipoteka na dom, mieszkanie która jest aktywowana w przypadku nie możności spłaty długu. Naturalnie przed taką ewentualnością może obronić się również inwestor wystarczy tylko kredyt ubezpieczyć na wszelki wypadek niewypłacalności nie stracimy dorobku naszego życia. Kredyt jest ogromnym wsparciem gotówkowym trzeba jednak pamiętać i liczyć się że wszystko spłaca się z dużymi odsetkami.