Archiwum kategorii 'Papiery'

Balkony, tarasy w domu parterowym

Balkony, tarasy w domu parterowym Dom jest ostoją dla domowniku, lubimy w nim wypoczywać i miło spędzać czas w gronie rodzinnym. Bardzo wielu inwestorów decydując się na projekt domu bierze pod uwagę balkony, oraz tarasy ponieważ to właśnie one dają duże możliwości i niejednokrotnie stanowią dekoracje całego budynku, dzięki takim zastosowaniem dom nie jest tylko prostą bryłą ma już pewne ozdobniki. W brew obawom balkon, czy też taras jest bardzo użyteczny można na nim wieszać parnie, gromadzić zbędne sprzęty, czy nawet wypoczywać. Musimy pamiętać, że zawsze jest to dodatkowa przestrzeń którą możemy dowolnie zaaranżować według potrzeb. Różnice między tarasem, a balkonem są nie duże wynikają przede wszystkim z wielkości oraz miejsca występowania. Balkony zazwyczaj są małe i występują na wyższych partiach budynków z kolei tarasy występują zazwyczaj na ziemi i stanowią przedłużenie całej bryły domu. Tarasy ostatnio cieszą się ogromnym powodzeniem, ponieważ można na nich wykonać mały ogród, miejsce do wypoczynku a nawet grillowania. Tarasy mogą być zarówno na wolnej przestrzeni jaki zadaszone, wszystko zależy od przeznaczenia tej konkretnej przestrzeni. Jedyną wadą tarasów jaki balkonów jest fakt, że są narażone na działanie wielu czynników zewnętrznych które je niszczą.

Archiwum kategorii 'Papiery'

Materiały potrzebne do budowy stropu

Materiały potrzebne do budowy stropu Strop jest przełomowym elementem każdej budowy i oczywiście dużą inwestycją. Zanim jednak nasz budynek zyska strop musimy począć pewne przygotowania. Na początek organizujemy drewno i to w dużej ilości potrzebne będzie nam do podtrzymania stropu podczas jego zalewania. Co za tym idzie zakupujemy również rygi które będą cały ciężar wylewki podtrzymywały. Praca na tym etapie jest bardzo żmudną, ponieważ całą otwartą przestrzeń trzeba wy deskować i zabezpieczyć. Prace te trwają nawet kilka dni i wymagają ogromnej precyzji. To właśnie od deskowania zależy cała zalewka i to, czy cement nie przedostanie się za deski na chudziak. Kiedy już ten etap pracy jest za nami należy zdecydować się na rozdaj zalewania cementu, mamy do wyboru gruszkę lub miksokret. Oba sposoby mają swoje wady i zalety. Specjaliści opowiadają się, ze skuteczniejsze i lepsze dla budowy jest zalewanie gruszką, ponieważ cement posiada wówczas inną strukturę, tym czasem miksokrest jest rozwiązaniem dla osób chcących troszkę zaoszczędzić. Jeśli wybieramy drugą opcje musimy jednak zatroszczyć się o dostawę cementu oraz piasku, ponieważ na nich będzie pracowała maszyna oraz ekipa. Zazwyczaj w domkach parterowych zalewa się jeden strop ale mimo to jest to duże wyznawanie dla inwestora.

Archiwum kategorii 'Papiery'

Dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy domu

Dokumenty potrzebne do rozpoczęcia budowy domu Budowa domu nie jest prostą inwestycją, zanim ją jednak rozpoczniemy musimy uzbroić się w dużą cierpliwość. Czeka nas spotkanie z wieloma urzędnikami i ciągłe oczekiwanie na dokumenty. Całość starań o pozwolenie na budowę może trwać miesiącami, dlatego też dobrze przygotować się już wcześniej. Na początek gromadzimy takie dokumenty jak zapewnienia o dostawie wody, oraz prądu, w tym celu udajemy się do odpowiednich organów władzy z mapkami dotyczącymi naszej działki a konkretnie jej powierzchni. Z pomocą mapy urząd jest wstanie stwierdzić, czy będzie na tym terenie możliwość poboru prądu oraz wody. Poza dostarczeniem zapewnień musimy przygotować również plany domu, oraz udać się do gminy jeśli działka nie jest ujęta w zagospodarowaniu terenu miasta i tam ją od rolnic. Ze wszystkimi dokumentami i mapami udajemy się na koniec do starostwa gdzie czekamy kilka miesięcy na pozwolenie na budowę, jeśli takowe dostaniemy musimy założyć dziennik budowy i wybrać sonie nadzór budowlany który będzie pilnował naszych poczynań. Ostatnim wymogiem ze strony urzędu jest zaświadczenie na którym wypisujemy kiedy planujemy rozpocząć budowę domu. Dzięki takiemu dokumentowi urząd będzie mógł później naliczać nam podatek od gruntu. Co ważne po zakończeniu budowy również musimy o tym powiadomić urząd.