Wpisy z Październik, 2014

Dom z tarasem

Dom z tarasem Dom może spełniać bardzo wiele funkcji począwszy od tej typowo mieszkalnej po wypoczynkową. najlepiej jednak odpoczywa się na łonie natury dlatego też wielu inwestorów budując dom bierze pod uwagę budowę tarasu. Taras może być wykonany nie tylko w części naziemnej, ale też na piętrze lub dachu wszystko zależy od naszej pomysłowości. Na tarasie możemy wypoczywać, jest to też miejsce składowania drobnych przedmiotów, na które nie ma już miejsca w domu, aby taras był jeszcze bardziej zachwycający można go wzbogacić o meble ogrodowe lub rośliny. Obecna technika pozwala nawet na założenie prawdziwego ogrodu na tarasie z żywymi roślinami. Takie rozwiązanie zastosowali w swych domach Japończycy, którzy bardzo często hodują rośliny, a wręcz całe ogrody na dachach swoich domostw. Jest to duża wygoda, ponieważ nie każdego stać jest na pokaźną działkę z ogrodem. Kontakt z naturą nas uspokaja i daje niesamowite widoki po przebudzeniu. Musimy jednak pamiętać aby przestrzeń taką dobrze zabezpieczyć, ponieważ narażona jest na wpływ wielu czynników zewnętrznych takich jak mróz czy deszcz, dobrze jest taras zadaszyć lub obłożyć materiałem izolującym aby woda nie przenikała do samej struktury naszego tarasu.

Wpisy z Październik, 2014

Dom parterowy

Dom parterowy Coraz większym powodzeniem w budownictwie cieszą się domy parterowe, nic dziwnego skoro budowle takie niosą ze sobą ogromne zalety. Po pierwsze wybudowanie takiego domu jest znacznie tańsze, ponieważ rezygnujemy z pietra, schodów, czy stropu. Dom parterowy pozwala na ulokowanie pokoi na jednej kondygnacji, dzięki czemu łatwiej jest nam zachować porządek w pomieszczeniach, aby jednak dom był funkcjonalny musi posiadać dość spore gabaryty w przeciwnym razie uzyskamy bryłę o małej powierzchni użytkowej. Cechą charakterystyczną domku parterowego jest jego kształt, budowla w podstawie posiada kwadrat poza tym zakończona jest pokryciem czterospadowym które zamiennie nazywa się kopertą. Dach taki wygląda pięknie i okazale, jedyna wadą takiego projektu jest powierzchnią, dom jest dość spoty dlatego powinien znajdować się na dużej działce. Wybierając projekt domu parterowego musimy dobrze zaaranżować przestrzeń, czyli wydzielić cześć jadalnianą sypialnianą i użyteczną . Zazwyczaj panuje tutaj standardowy układ pomieszczeń, czyli kuchnia połączona z salonem oraz sypialnie. Domek parterowy daje nam wiele możliwości i co ważne pozwala na obniżenie samych kosztów budowy naszego domu. Często aspekt ten przeważa w wyborze samego projektu budynku.

Wpisy z Październik, 2014

Materiały potrzebne do budowy stropu

Materiały potrzebne do budowy stropu Strop jest przełomowym elementem każdej budowy i oczywiście dużą inwestycją. Zanim jednak nasz budynek zyska strop musimy począć pewne przygotowania. Na początek organizujemy drewno i to w dużej ilości potrzebne będzie nam do podtrzymania stropu podczas jego zalewania. Co za tym idzie zakupujemy również rygi które będą cały ciężar wylewki podtrzymywały. Praca na tym etapie jest bardzo żmudną, ponieważ całą otwartą przestrzeń trzeba wy deskować i zabezpieczyć. Prace te trwają nawet kilka dni i wymagają ogromnej precyzji. To właśnie od deskowania zależy cała zalewka i to, czy cement nie przedostanie się za deski na chudziak. Kiedy już ten etap pracy jest za nami należy zdecydować się na rozdaj zalewania cementu, mamy do wyboru gruszkę lub miksokret. Oba sposoby mają swoje wady i zalety. Specjaliści opowiadają się, ze skuteczniejsze i lepsze dla budowy jest zalewanie gruszką, ponieważ cement posiada wówczas inną strukturę, tym czasem miksokrest jest rozwiązaniem dla osób chcących troszkę zaoszczędzić. Jeśli wybieramy drugą opcje musimy jednak zatroszczyć się o dostawę cementu oraz piasku, ponieważ na nich będzie pracowała maszyna oraz ekipa. Zazwyczaj w domkach parterowych zalewa się jeden strop ale mimo to jest to duże wyznawanie dla inwestora.

Wpisy z Październik, 2014

Dom z podpiwniczeniem

Dom z  podpiwniczeniem Piwnica jest częścią bryły, która znajduje się na najniższym poziomie, czyli pod ziemią. Piwnica pozwala na zaadoptowanie większej przestrzeni, ponieważ zyskujemy dodatkowy metraż. W miejscu tym nie musimy mieć jedynie spiżarni, czy przechowywali coraz częściej piwnice stają się elementem mieszkalnym. Co ważne dolna cześć domu jest oddzielona od reszty dlatego też nie musi tam panować wielki porządek. Piwnica jest dobrym punktem na przechowywanie przedmiotów ale tak naprawdę wymaga od nas większego wkładu finansowego, musi zainwestować w dodatkową kondygnację. Piwnica niestety nie może powstać na dowolnym terenie odradza się jej budowanie na ziemi podmokłej, ponieważ w takim wypadku pomieszczenia będą ciągle narażone na działanie wody oraz wilgoci. Piwnica znakomicie spisuje się na piaszczystym terenie lub na podwyższeniu. Piwnica oprócz swoich dobrych stron naraża nas na duże koszt, jeśli chcemy ich uniknąć lub je uciąć możemy zdecydować się na budowę domu tylko częściowo podpiwniczonego. W takim wypadku piwnica znajduje się tylko pod fragmentem bryły reszta zasypana jest piaskiem. Niestety takich prac nie możemy podjąć się sami potrzebny jest specjalista który dobrze za zbroi piwnice aby odizolować ją od wilgoci i wody.

Wpisy z Październik, 2014

Domy z bali

Domy z bali Domy można wykonywać z rożnych materiałów, najbardziej rozpowszechniony jest naturalnie cement i cegła, jednak coraz częściej w budownictwie idziemy w stronę ekologicznego budownictwa. Widać to na przykładzie Finów, gdzie większość domów wykonana jest z drewna. Budulec ten znacznie rożni się od drewna polskiego jest bardziej solidny i wytrzymały, wpływ mają na to czynniki klimatyczne występujące w tym regionie. Po ścięciu drewna zostaje ono dobrze wysuszone oraz zaimpregnowane aby stało się odporne na ogień, czy wilgoć. Domy z belki są pięknymi budowlami które stawia się w krótkim czasie, ponieważ wszystkie elementy są odpowiednio pocięte i dopasowane po to aby w końcowym etapie złożyć wszystko w pasująca całość. Budowa domu z bali przypomina trochę zabawę klockami, ponieważ każdy element składniowy ma swoje miejsce. Co ważne budowla taka jest bardzo energooszczędna, ponieważ wszystkie elementy i szpary między drewnem są dobrze izolowane i nie przepuszczają powietrza. Domek taki w brew pozorom jest bardzo ciepły i przytulny, a wszystkie elementy izolacji wykonane są w jego wnętrzu tak by nie niszczyć zewnętrznej elewacji która jest atutem domu.

Następne